niagara
02 فروردین 1402 - 12:03

ثبت ۵۱۳ هزار تردد خودرو از آغاز طرح نوروزی در کرمانشاه

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه، از افزایش تردد نوروزی در جاده‌های استان خبر داد و گفت: از ابتدای آغاز طرح نوروزی ۵۱۳ هزار خودرو در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه تردد کرده‌اند.

رحمت جلیلیان، معاون فنی و راه‌های روستایی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار کرد: از ابتدای آغاز طرح نوروزی ۵۱۳ هزار خودرو در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه تردد کرده‌اند، که ۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در مجموع ۲ میلیون و ۳۲۷ هزار تردد ورودی به استان داشته‌ایم که نسبت به سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته است و تردد خروجی در راه‌های استان ۲ میلیون و ۲۸۲ هزار خودرو ثبت شده که نسبت به سال گذشته ۴ درصد افزایش یافته است.

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه افزود: تردد وسایل نقلیه سبک طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۸۴ هزار خودرو با رشد ۱۰ درصدی و تردد وسایل نقلیه سنگین ۳۲ هزار خودرو بوده که نسبت به سال گذشته کاهش ۷ درصدی داشته است.

وی اظهار کرد: راهداری استان در کنار سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی با تمام امکانات آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است و همزمان با سراسر کشور طرح نوروزی پویش همراهان سفر ایمن در ۲ ایستگاه در با برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری و ارائه پیام‌های ایمنی و ترافیکی در حال اجرا است

جلیلیان، از هموطنان و مسافران جاده‌ای خواست هرگونه انتقاد و شکایت خود از شرکت‌های مسافربری و شرکت‌های حمل‌ و نقل را به سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها اطلاع دهند.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1104391